Većina privrednika u narednom periodu očekuje smanjenje neto prihoda, a više od polovine smatra da se broj zaposlenih neće menjati, pokazalo je istraživanje stavova privrede koje je sproveo Ipsos stratedžik marketing.Prema istraživanju, sprovedenom u novembru prošle godine na uzorku od 250 preduzeća, 42 posto privrednika je kazalo da očekuje smanjenje neto prihoda, dok po 28 posto smatra da neće biti promena, odnosno da će se dobit povećati.
Većina privrednika u narednom periodu očekuje smanjenje neto prihoda, a više od polovine smatra da se broj zaposlenih neće menjati, pokazalo je istraživanje stavova privrede koje je sproveo Ipsos stratedžik marketing.
Prema istraživanju, sprovedenom u novembru prošle godine na uzorku od 250 preduzeća, 42 posto privrednika je kazalo da očekuje smanjenje neto prihoda, dok po 28 posto smatra da neće biti promena, odnosno da će se dobit povećati.
Direktor istraživanja Predrag Kurčubić je na konferenciji za novinare, koju je povodom predstavljanja Regulatornog indeksa Srbije organizovao NALED, ukazao je da 53 posto privrednika smatra da se broj zaposlenih neće menjati. Sa druge strane 21 posto očekuje smanjenje broja zaposlenih, a četvrtina povećanje.
Kako je istakao Kurčubić, mišljenja privrednika su podeljena kada je reč o investicijama - 32 posto očekuje smanjenje, 38 posto stagnaciju, a 28 posto povećanje, dok polovina privrednika ne očekuje nikakve promene kada je u pitanju izvoz.
Ocenjujući institucije relevantne za poslovanje preduzeća, privrednici su najviše pozitivnih ocena dali Agenciji za privredne registre, Poreskoj upravi, PIO fondu i Republičkom zavodu za zdravstveno osiguranje.
Sa druge strane, prema rečima Kurčubića, rad ministarstava je češće ocenjen kao nepovoljan.
Najviše pozitivnih ocena dobila su ministarstva finansija i privrede, zatim energetike, razvoja i zaštite životne sredine, trgovine i telekomunikacija, dok je najmanje pozitivnih ocena dobilo Ministarstvo pravde i državne uprave.